Revija kulturno-umjetničkog stvaralaštva

U utorak, 18.4.2023. godine, u prostorijama JU OŠ “6.mart” Hadžići, održano je općinsko takmičenje učenika osnovnih škola s područja općine Hadžići iz oblasti Revija kulturno-umjetničkog stvaralaštva

Učenici JU OŠ „Hadžići“ prezentirati su svoj rad u kategoriji Hor uz instrumentalnu pratnju, a horski tim naše škole činili su: Nizić Tajra, Palić Berina, Šeho Adna, Proho Anela, Dugonjić Aldina, Mašić Hana, Duraković Delila, Zelić Adna, Nizić Majsa, Dervić Arnela, Mašic Mirza, Karić Adi , Oputa Benjamin, Čutuna Kenan, Domuz Zana, Karkelja Veldina, Selimović Samra, Dagić Kenan, Paljanin Ema, Zimić Ajla, Hrnjić Adnan, Dagić Adisa, Kaleta Dinko, Kaleta Ela i Šunj Nađa.

Stručni žiri u sastavu Aida Hadžiahmetović, Naida Tokača i Vanesa Poturović, prilikom ocjenjivanja horskih izvedbi uzimao je u obzir sljedeće kriterije: intonaciju, višeglasje, tempo, dinamiku, frazu, dikciju, umjetnički dojam i odabir kompozicije.

Učenike je pripremao nastavnik muzičke kulture Enes Mujić.

Naš hor, kao pobjednik općinskog takmičenja, izborio je učešće na predstojećem kantonalnom takmičenju.

Čestitamo učenicima i nastavniku na ovom sjajnom rezultatu!