Općinsko takmičenje u odbojci

U nedjelju, 19.3.2023. godine, u sportskoj Sali JU Kulturno sportski i rekreacioni centar Hadžići održano je općinsko takmičenje u odbojci, na kojem je učestvovalo osam ekipa (četiri muške i četiri ženske) iz četiri osnovne škole s područja općine Hadžići.

Organizatori takmičenja bili su Ministarstvo za odgoj i obrazovanje KS i Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo. Ekipe su se sastojale od dvanaest igrača/ica, a utakmice su igrane po modificiranim Pravilima Odbojkaškog saveza BiH na dva dobivena seta.

Oba naša tima osvojila su prvo mjesto.

Dječaci su u finalu pobijedili odbojkaški tim JU OŠ “6.mart” Hadžići, dok je naša ženska ekipa u finalu bila bolja od svojih vršnjakinja iz JU OŠ “9. Maj” Pazarić.

Pobijedivši na općinskom takmičenju, naše djevojčice i dječaci su osigurali učešće na predstojećem kantonalnom takmičenje iz ovog sporta.

Sastav našeg muškog tima: Adnan Hrnić, Islam Sulejmani, Adin Čajić, Kenan Ćutuna, Benjamin Oputa, Dinko Kaleta, Fikret Isić, Imran Čomor, Amar Tatlić, Edin Hasanović, Almin Hasanović i Muhamed Čomor.

Ženski tim su činile: Sara Rizvo, Nađa Musić, Aida Elezović, Nađa Šunj, Ema Paljanin, Samra Selimović, Ilhana Hasanović, Arijana Nikšić, Ramiza Vatrić, Hana Sultanić, Farah Merjem Hadžović i Hana Dedović.

Učenike/ice su pripremali nastavnica Aida Babić i nastavnik Vernes Beganović.

Iskrene čestitke za naše učenike/ice i njihove nastavnike!