Muhamed Čomor, pobjednik općinskog takmičenja iz fizike

Danas, 8. 4. 2024. godine, u prostorijama JU OŠ “Hilmi ef. Šarić” Tarčin održano je općinsko takmičenje učenika osnovnih škola s područja Općine Hadžići iz nastavnog predmeta Fizika. Takmičari su bili podijeljeni u dvije kategorije: VIII i IX razred. Testovi za učenike VIII razreda uključivali su nastavno gradivo koje se odnosilo na kinematiku, dinamiku, kretanje u polju Zemljine teže i mehaniku fluida, dok su učenici IX razreda svoje znanje testirali u oblasti elektrostatike, istosmjerne električne struje i magnetnog polja.

Muhamed Čomor i Lamija Martinović najbolje su predstavili našu školu u kategoriji učenika IX razreda, zauzevši 1. odnosno 2. mjesto, dok je Medaris Čomor bio naš najbolji takmičar među učenicima VIII razreda, osvojivši 3. mjesto.

U nastavku su prikazani rezultati učenika JU OŠ „Hadžići“ prema takmičarskim kategorijama

IX razred:

1. Muhamed Čomor

2. Lamija Martinović

4. Verda Hadžiavdić

VIII razred:

3. Medaris Čomor

6. Hana Zec

7. Aiša Rešidović

Učenike su pripremali nastavnici fizike Maida Šarić i Mersad Mehmedić.

Plasman na kantonalno takmičenje ostvarili su Muhamed Čomor, Lamija Martinović i Medaris Čomor. Muhamedu, Lamiji, Medarisu i njihovim nastavnicima želimo mnogo sreće i uspjeha na kantonalnom nivou, a Verdi, Hani i Aiši se zahvaljujemo na odličnom predstavljanju škole.